Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik - wystawa Bzzz

12 marca grupa „Jeżyki” wybrała się do Centrum Nauki Kopernik- do sali Bzzzy.

Wystawa Bzzz! to wydzielona przestrzeń stymulująca do nieskrępowanego eksperymentowania, gdzie mali odkrywcy bawią się kierowane naturalną ciekawością, a przy okazji uczą się przez działanie i towarzyszące emocje. Przestrzeń zaprojektowano tak, aby wykorzystać potrzebę ruchu dzieci i skierować ją na tory samodzielnego odkrywania przyrody.

Na wystawie Bzzz! dzieci z ogromnym zaangażowaniem doświadczają zjawisk zmysłowych. Dowiadują się, że na łące tylko z pozoru jest cisza, a faktycznie miesza się na niej mnóstwo różnych dźwięków. Mieszkańcami łąki są: konik polny, komar, skowronek i bocian, a zwierzęta te często odwiedza wiatr i deszcz. Możemy pójść śladami łosia, wiewiórki i lisa, bawić się w odnajdowanie schowanych leśnych zwierząt. Mamy też okazję przekonać się, jak pachnie fiołek i jeleń, a także doświadczyć, że świat oglądany oczami innymi, niż własne, może wyglądać zupełnie inaczej.

Wzdłuż wystawy Bzzz! płynie rwąca rzeka, a w niej mali odkrywcy znajdą mnóstwo wodnych eksponatów. Wzrok przyciągają różne korby, śruby, wiaderka i zawory, które aż proszą się, żeby wprawić je w ruch. Wykorzystując różnokolorowe piłeczki, unoszące się na rzece, dzieci sprawdzą czy fontanny uniosą je do góry i jak piłeczki zachowają się, kiedy wrzucimy je do wielkich wirów. Wszyscy wiedzą, że nie ma nic fajniejszego niż zabawy wodne. Na koniec wycieczki, zwiedziliśmy całe Centrum Nauki prowadząc doświadczenia na różnych eksponatach.