Powitanie Wiosny

19 marca br. w Samorządowym Przedszkolu im. Juliana Tuwima  w Nasielsku, odbyło się uroczyste powitanie pierwszego dnia wiosny. Dzieci z grupy Pszczółek i Biedronek  z tej okazji przygotowały przedstawienie pt. ,,Witaj Wiosno’’.

Wcieliły się one w postacie takie jak np.: krasnoludki, motylki, pani wiosna, Marzanna i pierwsze wiosenne kwiaty. Po przedstawieniu przedszkolaki miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku. Aby tradycji stało się zadość, po występie Marzanna została uroczyście pożegnana przez wszystkich słowami:

Marzanno, Marzanno,

Ty zimowa panno,

Ciebie pożegnamy

Wiosnę powitamy!

Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją tego dnia był spacer ulicami miasta z wcześniej przygotowaną Marzanną. Przedszkolaki kultywując starodawne zwyczaje radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie. Zimę żegnały radośnie śpiewając wiosenne piosenki.  Dzieci na zakończenie uroczystości zostały obdarowane słodkimi cukierkami. Mamy nadzieję, że dzięki staraniom wszystkich przedszkolaków wiosna zagości u nas na dobre!